Nerezová termoska od GSI Outdoors

          Když se mi do rukou dostala termoska Glacier Stainless od výrobce GSI Outdoors, po přečtení popisku od výrobce jsem byla nadšená. Uvádí totiž, že termoska izoluje teplé nápoje po dobu 30 hodin a studené nápoje až 32 hodin. Vzhledem k aktuálnímu ročnímu období jsem se zaměřila na testování horkých nápojů. Pojďme se podívat na to, jak to dopadlo, a jaké jsou plusy a mínusy této termosky.

          Termoska působí jako jednoduchá, ale zároveň velmi kvalitně zpracovaná o objemu 1L. Na první pohled mě nejvíce zaujalo nerezové víčko termosky, které je na vnější straně pokryté plastovou izolací. Víčko je dostatečně těžké, takže se do něj dá snadno nalévat i ve větru. Výborně těsní a termoska tedy v batohu neprotéká. Samozřejmě slouží také jako hrnek, který je dostatečně široký, proto se z něj skvěle pije a po použití se dobře čistí. Zavírání termosky má šroubovací hrdlo, které má 3 výpustě. Není potřeba ho tedy při nalévání celé odšroubovat, což jistě také přispívá k delšímu udržení požadované teploty. Šroubovací hrdla jsou podle mého názoru mnohem lepší než klasické mačkací systémy, které se snadno rozbijí.

           Další skvělou vlastností termosky, které jsem si všimla ještě před prvním použitím je pogumovaná spodní část. Sama jsem se přesvědčila, že díky pogumovanému dnu termoska opravdu neklouže, a to dokonce ani na zmrzlém sněhu. A teď k tomu nejdůležitějšímu, což je tepelná izolace. Termosku jsem testovala nejprve venku v přírodě, poté také v domácích podmínkách. Termosku jsem s sebou přibalila na několik celodenních výletů v horách v zimním období. V nejchladnější den se teplota venku pohybovala okolo -6 °C a čaj mi v ní zůstal horký i po zhruba 14 hodinách venku ve sněhové vánici. Pro zajímavost jsem v domácích podmínkách zkusila změřit teplotu vody po nalití nápoje do termosky a následně po 30 hodinách. Po těsném nalití byla teplota vody 94°C a po 30 hodinách (v pokojové teplotě) měl nápoj 59°C.

           Termosek jsem již měla hodně, ale tahle výdrž je za mě rozhodně nejlepší. Žádnou nevýhodu jsem během používání neshledala, pro někoho však může být nevýhodou vyšší váha. Pro mě to je však ta nejmenší daň za tak neuvěřitelnou tepelnou izolaci.

Plusy a mínusy na závěr:

Plusy Mínusy
...............................................................  ................................... 
Udrží tekutiny horké velmi dlouho Váha (667 g)
Protiskluzová guma na dně (neklouže)                                 
Neprotéká  
Dobře omyvatelná  
Široký hrnek  
                                                                                                                     Nikol, horský průvodce v Norsku
.

13