Boudermatka Circuit od Black Diamond

Tuhle americkou krásku jsem si pořídila za dob, kdy jsme se mohli vydat akorát tak na procházku kolem komína. Naštěstí mám kousek od domu světovou bouldrovou oblast (čti mezi řádky Škrovád), a tak bylo jasné, kam moje kroky povedou.

Byla to láska na první pohled, největším problémem při nákupu bylo vybrat vhodnou barvu. BD nabízí Circuit crash pad ve čtyřech barvách- žlutá, modrá, fialová a růžová vždy v kombinaci s černou. Do oka mi padla jako první růžová, ale přeci nebudu vypadat jak lezecká barbína… Nakonec to vyhrála modrá, která mi bude ladit k lezečkám a k sedáku. „Panebože! Proč k sedáku? To v něm jako budeš bouldrovat?“ zaznělo nechápavě od drahé polovičky. „Nooo… asi ne, ale ladilo by mi to k němu.“ odpověděla jsem jak totální blondýna. Zkrátka když člověk něco chce, důvod si vždy najde.
Dalším kritériem při výběru byla velikost a váha. Už mám svoje léta a začínám gramařit. Circuit je menší, kompaktnější bouldermatka s rozměry 89 x 120 x 10 cm v rozloženém stavu. Rozměrově je podobná Paddy Sundance od Ocúnu, výhodou je o 1 cm více pěny a trochu lepší tlumení. Váha pod 3,8 kg je bezkonkurenční. Oproti výše zmíněné bouldermatce je zde váhový rozdíl cca 600 g a to se počítá. Nevýhodou je menší šířka a nemožnost rozložení dvěma způsoby- klasicky a podélně, což se může hodit při traverzování, šlofíku a případném přespání. Snadnou manipulaci ulehčují 3 kovové spony, které bouldermatku udrží ve složeném stavu. Je vybavena ramenními popruhy, bederním pásem a dvěma bočními držadly díky čemuž se snadno přepravuje. Trochu jsem se obávala tvrdosti při dopadu, na první pohled mi přišla, že je až moc tvrdá. Příjemně mě však překvapilo, jak se do ní krásně padá i z větší výšky a kotníky ani kolena neprotestují. Na žádné highbally to ale není a pokud chceš dávat krutě a drtit bomby, zvolila bych některou větší variantu. Jako velkou výhodu vidím ostré rohy, které bouldermatka má. Díky tomu k sobě pěkně pasují a nevznikne mezi nimi mezera do které by vám mohla sklouznout noha.

Ve zkratce BD Circuit crash pad bude vyhovovat někomu kdo hledá skladnou lehkou variantu nebo doplňkovou bouldermatku k ostatním „matracím“ pro zvýšení tlumení. Je vhodná také pro začínající bouldristy, kteří nechtějí při nákupu prodělat gatě. Vidím ji jako ideálního společníka pro lezeckou bábovku, protože co je u lezení důležitější než u toho dobře vypadat? A to s BD Circuit rozhodně budeš! A pro ty, co chtějí mít vše vyšperkované do posledního detailu, nabízí BD ještě vyladěné boulder maglajzáky Mondito. Jako jedinou chybičku vidím absenci zelené barvičky, ale třeba se
u příštích modelů objeví.

Stálá zákaznice Apexu! :-) 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení