Beal - Dyneema 10 mm / 20 cm

Kód: BSAD10.20.5
Značka: Beal
119 Kč 98 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Beal - Dyneema 10 mm / 20 cm

Šitá smyce z Dyneemy v šířce 10 mm a délky 20 cm. Velice dobrý pomocník pro dlouhé cesty s dobrou odolností proti oděru. Smyce Dyneema je velmi lehoučká a výborně se s ní pracuje.

Pozor na případné tření, či jiné zvýšení teploty! Dyneemové smyčky se pálí již při 145°C, kdežto klasické nylonové (PA) až při 230°C. Při navlhnutí, nebo námraze je taktéž pevnost materiálu snižována. Tyto fakta jsou daná materiálem a jsou pro všechny, i konkurenční, výrobky shodné.

  • Odolnost vůči oděru
  • Velice lehký materiál

Technické parametry: 

  • Hmotnost: 5,6 g 
  • Délka: 20 cm
  • Šířka: 10 mm
  • Pevnost: 22 kN 
  • Materiál: Dyneema
  • Certifikace: EN 566

Beal

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotevní a odsedací smyčky
Záruka: 2 roky
Druhy smyčky: Ploché
Použití smyčky: Kotevní
Průměr: 10.0 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 

BEAL je francouzská rodinná firma, založena roku 1950, která se specializuje se na výrobu horolezeckého, bouldrového a pracovního vybavení.

V roce 1976 firma BEAL na veletrhu v Grenoblu představila své první dynamické lano. Následné navázání spolupráce s lezeckou legendou Patrickem Edlingerem jen umocnilo jeho rozšíření do celého světa a za pár let se firma stává jedničkou na trhu.

BEAL je opravdový specialista na lana, který udává směr na trhu. Jejich inovativní přístup vedl k vytvoření např. k Program System (tz. zesílení vazby opletu na koncích lana pro větší odolnost vůči opotřebení v místě, které je nejvíce namáháno při zachycení pádu), pád tedy jako do bavlnky. Jejich dynamická lana mají velmi nízkou hmotnost, kvalitní impregnací splňující podmínky normy UIAA Water Repellent atd. U statických lan vynikají jako např. plovoucí statické lano typu A, lana s aramidovým opletem odolávající vysokým teplotám, polyamidová lana s aramidem opleteným jádrem, odolná vůči agresivním chemickým látkám, statické lano certifikované zároveň, jako dynamické a další.

Výrobní závody BEALU jsou ve Francii a na Madagaskaru. Výroba lan z polyamidu není nejlepší pro životní prostředí a proto se snaží o recyklaci veškerého odpadu.

V roce 2007 byla navázána spolupráce s neziskovou organizací „WOOD en stock“. Za každé prodané lano je vysazen strom v národním parku Andringitra v jižní části Madagaskaru. Doposud bylo vysazeno více než 700.000 stromů. 

Beal