Grivel - Daisy Chain

Kód: RTGDAISY
Značka: Grivel
1 220 Kč 1 008,26 Kč bez DPH
2-3 dny
Můžeme doručit do:
14.12.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grivel - Daisy Chain

Všichni máme rádi pohodlnost a univerzálnost „daisy chainu“ používaného pro technické lezení. Jeho tradiční verze ale může vést k nesprávnému užívání, a být tak nebezpečná.

Žádný „daisy chain“ na trhu nezaručuje CE hodnoty 22 kN jako expreska nebo karabina. Může být proto „slabým článkem“ celého systému hlavně, když se používá při jištění.

Podélná oka klasického „daisy chainu“ mají velmi malou zátěžovou pevnost, která nikdy nepřekročí 2 kN, protože jsou navržená jen pro statické zatížení – jediný bezpečný způsob použití „daisy chainu“, jakožto jistící smyčky, je tedy mezi dvěma koncovými oky.

Smyčka je dodavaná bez karabiny...

Technické parametry:

  • Pevnost každého oka: 22 kN
  • Celková délka smyčky: 125 cm

 

Grivel

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Smyčky a popruhy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.076 kg
Barva: Bílá, Černá
Druhy smyčky: Ploché
Použití smyčky: Polohovací

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grivel je jedna z nejznámějších značek na světě v oblasti horolezectví a outdoorového vybavení. Sídlí Courmayeur, na úpatí Mont Blanc, kde se zrodilo horolezectví. V roce 1909 anglický inženýr Oscar Eckenstein požádal Henryho Grivela, aby vyrobil první moderní grivelské mačky. V roce 1929 tak učinil Henryův syn Laurent. V roce  1936 Amato Grivel, Laurentův mladší bratr, poprvé ve spolupráci s ocelárnami Cogne vytvořil pomocí slitiny Chromolly (Nickel-Chrome-Molybdenum) opravdu silnou Grivelovu mačku, tenkou a velmi lehkou. Tyto mačky Grivel, Super Leggero Grivel, byly použity k dobytí 3 nejvyšších vrcholů na světě, Everestu, K2 a Kangchenjunga. Grivel patří mezi špičkové výrobce, v jejich portfóliu jsou kromě maček také batohy, cepíny aj.

Grivel