Edelrid - OHM

Kód: 72070
Značka: Edelrid
2 916 Kč 2 409,92 Kč bez DPH
Objednáno u výrobce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Edelrid - OHM

EDELRID Ohm je inovativní, nové řešení pro partnery s výrazným váhovým rozdílem. Řeší nebezpečné situace, kdy těžší lezec je vystaven riziku špatného kontrolování pádu lehčím jističem a naopak lehčí jistič je vystaven riziku ztráty půdy pod nohama a nárazu do stěny.

OHM je assistovaná pomocná brzda, která se cvakne na první nýt v postupovém jištění. V případě pádu Ohm zvýší tření a sníží tím výslednou sílu působící na jističe. OHM je vyvinut jak pro umělé stěny tak pro venkovní lezení.

  • Vývoj Ohmu byl podporován  Institute of Mechanical Handling and Logistics at the University of Stuttgart. Je to assistovaná pomocná brzda, která je připevněna k prvnímu nýtu v postupovém jištění.
  • Ohm je vymyšlen tak, aby neovlivňoval chování lana při jištění lezce. Dokonce nezvyšuje odpor při tahání lana. Asistované brždění je aktivované pouze v případě pádu.
  • Německý a Švýcarský Alpský Klub (DAV, SAC) doporučuje aby lezec nevážil víc jak 1,33 násobku jističe. V případě velkého pádu, vyšší rozdíl ve váze vyžaduje extrémně vyšší pozornost a péči na straně jističe.
  • Zapojením Ohmu do postupového jištění se bezpečnost velmi zvýší. Ohm je použitelný s lany 8,6 až 11mm a jističem 40Kg a více.

 

Edelrid

Doplňkové parametry

Kategorie: Jištění a slaňování
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.36 kg
Barva: Zelená
Druh jistítka: Pomocná
Pro druhy lan: Jednoduchá

OHM

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 

EDELRID je německá firma s letitou tradicí. Její zrod byl cca před 150 let, kdy Julius Edelmann ve spolupráci s Carlem Ridderem začínají vyrábět copánky a šňůry. V roce 1880 představuje Edelrid své první pletené rybářské vlasce v Berlíně. Během jejich dlouhé cesty firma prošla velkými změnami. Edelrid nyní každoročně produkuje miliony metrů horolezeckých lan. Firma byla prvním výrobcem lan na světě, který zajistil, že všechna jeho lana splňují přísný standard bluesign ®. V roce 1965 uvádí na trh první postroj na lezení - hrudní postroj - a poté vyvíjí první sedací postroj. 

V jejich sortimentu lezeckého vybavení je toho k nalezení mnohem více. Především produkt jménem OHM, který je v poslední době nejžádanějším produktem.

Edelrid