Beal - Air light

Kód: BEREL
Tip
Značka: Beal
3 591 Kč 2 967,77 Kč bez DPH
Na dotaz

Je dvoudílná bouldermatka skládající se z dvouvrstvé pěny s různou tvrdostí pro ideální tlumení pádu při odskoku. Díky pěně se schopností absorpce pádů se bouldermatka během času i přes časté používání nedeformuje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Beal - Air light

Je dvoudílná bouldermatka skládající se z dvouvrstvé pěny s různou tvrdostí pro ideální tlumení pádu při odskoku. Díky pěně se schopností absorpce pádů se bouldermatka během času i přes časté používání nedeformuje.

 • Skvělá je její tloušťka 9 cm a 1 m2 dopadové plochy, kterou jistě ocení jak profesionální, tak i začínající boulderisté.
 • Velkou výhodou je její snadná skladnost do transportní plochy, kdy se Vám nabízí 3 způsoby nošení a to na zádech, přes rameno či ruce.

Vlastnosti:

 • Dvou dílná bouldermatka 1 m2 dopadové plochy
 • Vyrobeno z dvouvrstvé křížené pěny s různou tvrdostí
 • Nízká hmotnostIdeální pro tlumení pádu při odskoku
 • Výška podložky je 9cmI přes časté používání nedochází k její deformaci
 • Potah z RipstopuVhodná i pro začátečníky
 • Dva způsoby nošení - kufr / brašna
 • Držák na boulder kartáček

Technické parametry:

 • Hmotnost: 3,2 kg
 • Rozměry:  100 x 100 x 9 cm
 Beal

Doplňkové parametry

Kategorie: Bouldermatky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.2 kg
Barva: Modrá
 

BEAL je francouzská rodinná firma, založena roku 1950, která se specializuje se na výrobu horolezeckého, bouldrového a pracovního vybavení.

V roce 1976 firma BEAL na veletrhu v Grenoblu představila své první dynamické lano. Následné navázání spolupráce s lezeckou legendou Patrickem Edlingerem jen umocnilo jeho rozšíření do celého světa a za pár let se firma stává jedničkou na trhu.

BEAL je opravdový specialista na lana, který udává směr na trhu. Jejich inovativní přístup vedl k vytvoření např. k Program System (tz. zesílení vazby opletu na koncích lana pro větší odolnost vůči opotřebení v místě, které je nejvíce namáháno při zachycení pádu), pád tedy jako do bavlnky. Jejich dynamická lana mají velmi nízkou hmotnost, kvalitní impregnací splňující podmínky normy UIAA Water Repellent atd. U statických lan vynikají jako např. plovoucí statické lano typu A, lana s aramidovým opletem odolávající vysokým teplotám, polyamidová lana s aramidem opleteným jádrem, odolná vůči agresivním chemickým látkám, statické lano certifikované zároveň, jako dynamické a další.

Výrobní závody BEALU jsou ve Francii a na Madagaskaru. Výroba lan z polyamidu není nejlepší pro životní prostředí a proto se snaží o recyklaci veškerého odpadu.

V roce 2007 byla navázána spolupráce s neziskovou organizací „WOOD en stock“. Za každé prodané lano je vysazen strom v národním parku Andringitra v jižní části Madagaskaru. Doposud bylo vysazeno více než 700.000 stromů. 

Beal