Grivel - Lynx

Kód: ZALYNX
Tip
Značka: Grivel
1 490 Kč 1 231,40 Kč bez DPH
Na dotaz

Extrémně lehký technický lezecký batoh s poutky na materiál. Tento prostý a účinný nápad v sobě kombinuje vestičku s materiálovými poutky a odnímatelný malý batoh s kapacitou 13 litrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grivel - Lynx

Extrémně lehký technický lezecký batoh s poutky na materiál.

Tento prostý a účinný nápad v sobě kombinuje vestičku s materiálovými poutky a odnímatelný malý batoh s kapacitou 13 litrů. Materiálová poutka umožňují pohodlné nošení jinak neskladného vybavení při lezení. Batoh je velmi užitečný pro malý náklad – boty na sestup, klíčky od auta, vodu, svačinu a větrovku...

Můžete ho použít samostatně bez materiálových poutek. Lze ho připevnit k některému z alpských modelů a zvýšit tak jeho kapacitu. Ve stěně jen uvolníte popruh na jedné straně, čímž se batoh zhoupne před vás a po manipulaci si jej znovu lehce připnete na záda.

Technické parametry:

  • Hmotnost: 555 g
  • Materiál: Polyamid ripstop
  • Objem: 13 l

 

Grivel 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Batohy a vaky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.555 kg
Barva: Černá
Objem: 0 - 29 litrů

Grivel jedna z nejznámějších značek na světě v oblasti horolezectví a outdoorového vybavení. Sídlí Courmayeur, na úpatí Mont Blanc, kde se zrodilo horolezectví. V roce 1909 anglický inženýr Oscar Eckenstein požádal Henryho Grivela, aby vyrobil první moderní grivelské mačky. V roce 1929 tak učinil Henryův syn Laurent. V roce  1936 Amato Grivel, Laurentův mladší bratr, poprvé ve spolupráci s ocelárnami Cogne vytvořil pomocí slitiny Chromolly (Nickel-Chrome-Molybdenum) opravdu silnou Grivelovu mačku, tenkou a velmi lehkou. Tyto mačky Grivel, Super Leggero Grivel, byly použity k dobytí 3 nejvyšších vrcholů na světě, Everestu, K2 a Kangchenjunga. Grivel patří mezi špičkové výrobce, v jejich portfóliu jsou kromě maček také batohy, cepíny aj.

Grivel