Deuter - Gravity Haul 50

Kód: 3362317
Značka: Deuter
3 192 Kč 2 638,02 Kč bez DPH
2-3 dny
Můžeme doručit do:
2.3.2021

Maximálně pohodlný batoh a vak na lezecké vybavení v jednom, vyrobený z pevného polyamidu. Batoh je voděodolný a oděru vzdorný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Deuter - Gravity Haul 50

Maximálně pohodlný batoh a vak na lezecké vybavení v jednom, vyrobený z pevného polyamidu. Batoh je voděodolný a oděru vzdorný. Zip na zádech umožní jednoduchou a praktickou organizaci při sbalení a vybalení. Vyztužené dno a dvě oka pro možnost uchycení na lano usnadní manipulaci ve stěně. Haul je tak ideální volba pro tvoje projekty v horách.

Vlastnosti:

 • Polstrovaný bederní pás
 • Komfortní ramenní popruhy
 • Hrudní pás s píšťalkou
 • SOS manuál
 • 3 poutka na lezecký materiál uvnitř batohu
 • Popruhy na lezecký materiál na batohu
 • Vyztužené dno
 • Dva popruhy k uchycení na lano

Technické parametry:

 • Materiál: DuraCoat
 • Rozměry: 70x32x26 cm
 • Objem: 50 l
 • Hmotnost: 1770 g

Deuter

Doplňkové parametry

Kategorie: Batohy a vaky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.7 kg
Barva: Modrá
Objem: 0 - 50 litrů

Deuter - Gravity Haul 50

Deuter je německá firma založena Hansem Deuterem roku 1898 ve městě Augsburg. Jejich prvním krokem je zásobení bavorské pošty brašnami a pytli na dopisy. Roku 1905 se firma začíná zabývat mechanizovaným tkaním lodních plachet a plátna, pytloviny, přepravních plachet, plachet na automobily a dek pro koně a pronájmem stanů. Velmi rychle se rozrůstá poptávka po aktovkách, batozích, brašnách, opascích, jídelních a skladových stanech především ze strany armády. V roce 1919 se začínají vyrábět kufry, batohy, stany a plachty pro nákladní automobily. Divize pro výrobu batohů se přeměnila na akciovou společnost. Oddělení pro pronájem stanů narostlo tak, že zabírá plochu 10 000 m².

V roce 1928 Deuter dodává batohy, vaky, celty a stany pro expedici do nejodlehlejších koutů Pamíru. Deuter zásoboval německé horolezce svým vybavením až do 70. let, než se trh rozrostl o další značky. V roce 1934 byl vyvinut batoh Tauern po třicet let doprovázel takřka všechny horolezecké výpravy. Využil ho i Hermann Buhl při prvovýstupu na Nanga Parbat (8,125 m) roku 1953.

V roce 1968 firma Deuter vyrobila první řadu batohů z nylonu. Obrovským úspěchem je v roce 1984 patentování převratného zádového systému Aircomfort, který doslova od základu změnil trh s batohy. Dalším velkým krokem je spolupráce se světově proslulým horolezcem jménem Peter Habeler. Výrobky německé značky testuje na svých výpravách, kde je vystavuje těm nejextrémnějším podmínkám, až do roku 1991. V roce 2006 Deuter přišel s dalším vylepšením, a to systémem SL Women’s Fit. Batohy Deuter se zkratkou SL jsou speciálně tvarované pro dámy.

Dnes je firma Deuter velmi úspěšná po celém světě – své zastoupení má ve 45 zemích a řadí se do TOP 5 prodejců batohů na světě. Díky neustálým inovacím jsou kvalitní batohy Deuter skvělou volbou pro milovníky aktivního života. Deuter je členem skupiny Bluesign, která zaručuje udržitelnou výrobu textilních výrobků v souladu s přírodou a s respektem k lidem.

Deuter